Пацієнтам 2017-12-03T18:43:36+00:00

Інформація для пацієнтів

Що таке гострий коронарний синдром та інфаркт міокарда?

Ваше серце – це м’язовий орган. Його головна камера – лівий шлуночок, який при кожному скороченні викидає у судини збагачену киснем кров, яка несе його до усіх органів. Проте саме серце також потребує кисень для своєї роботи. Він доставляється сюди через коронарні артерії. Раптове зменшення кровотоку по цим судинам через звуження просвіту з будь-яких причин (тромбоз, стеноз, спазм) зумовлює кисневий голод серця. Це явище має назву гострий коронарний синдром. Якщо це триває довго і веде до відмирання частини лівого шлуночка – такий стан має назву інфаркт міокарда.

Діагностика коронарної хвороби, коронарографія та стентування

Найпростіший метод діагностики коронарної хвороби – стрес-тест. При виконанні фізичної роботи, серце потребує більше кисню, та через звуження у судині поступлення крові є обмеженим, тому у певній частині виникає кисневий голод, що Ви відчуваєте як біль у грудях. Для того, щоб більш точно встановити місце звуження у судині, проводиться коронарографія. Це процедура, за якої через Вашу артерію лікар досягає місця відходження коронарних судин, робить у них ін’єкцію рентгенконтрастної речовини та отримує зображення внутрішньої просвіту судини. Якщо ступінь звуження значна, може бути виконано стентування. При цьому стент у складеному вигляді вводиться у місце звуження, роздувається та підтримує судину розширеною всередині.

Артеріальна гіпертензія

Артеріальна гіпертензія – це стан, за якого артеріальний тиск постійно вищий ніж 140/90 мм рт.ст. Розрізняють тиск систолічний, тобто максимальний (піковий) тиск, коли кров із Вашого серця викидається у кров’яне русло, та діастолічний, тобто у період паузи між скороченнями, який залежить від стану Ваших судин. Чим вищий тиск, тим більше зусиль необхідно серцю аби проштовхнути кров через судини. Це з часом веде до його «виснаження» та зниження насосної функції. Окрім цього, через значний тиск на стінку судин, можливий їх розрив і, як наслідок інсульт.

Коронарне шунтування

Коронарне шунтування – це один із способів відновлення кровотоку по коронарним судинам. На відміну від стентування, є значно інвазивнішою методикою та повноцінною операцією. Суть її полягає в тому, щоб за допомогою іншої здорової артерії чи вени зробити обхідний шлях (шунт) для уникнення місця звуження в коронарній артерії.

Паління та серцево-судинні захворювання

Паління тютюну є одним із основних зі значущих факторів ризику розвитку коронарної хвороби. Чадний газ (монооксид вуглецю), що виділяється при згорянні тютюну зв’язується з Вашими еритроцитами, позбавляючи їх можливості переносити кисень до Ваших органів. Окрім цього разом із нікотином він спричинює безліч локальних ушкоджень внутрішньої стінки судини, що відкриває шлях для розвитку атеросклеротичних бляшок, та виникненню коронарної хвороби. При дії нікотину на надниркові залози, виділяється гормон стресу – епінефрин (адреналін), що зумовлює підвищення артеріального тиску та спазм судин, у т.ч. коронарних, що ще більше погіршує кровопостачання серця.

Детальніше про ІХС

Перелік реперфузійних центрів

Краматорська міська лікарня №2

Адреса: вул. Дніпропетровська, 14 

Контактний телефон:  (06264) 685 66 ☎

Криворізька міська клінічна лікарня №2

Адреса: площа 30-ти річчя Перемоги, 2 

Контактний телефон:  (0564) 652 111 ☎

Кропивницький обласний кардіологічний диспансер

Адреса: вул. Волкова, 1А 

Контактний телефон:  (0522) 557 310 ☎

Львівський обласний кардіологічний центр

Адреса: вул. Кульпарківська, 35 

Контактний телефон:  (0322) 383 092 ☎

Миколаївська обласна лікарня

Адреса: вул. Київська, 1 

Контактний телефон:  (0512) 417 979 ☎

Сумська обласна клінічна лікарня

Адреса: вул. Троїцька, 48 

Контактний телефон:  (0542) 25-00-57 ☎

Обласний клінічний кардіологічний диспансер

Адреса: вул. Тімірязева, 15а 

Контактний телефон: (0312) 637 570 ☎

Чернівецький обласний клінічний кардіологічний диспансер

Адреса: вул. Героїв Майдану, 230 

Контактний телефон: (0372) 57 47 40 ☎

  • Партнери Stent For Life: