В 11 областях України вперше зменшилась смертність від інфарктів 2018-07-20T18:20:03+00:00

В 11 областях України вперше зменшилась смертність від інфарктів

Протягом 2017 року в 11 областях України на 20% знизилась летальність (смертність в стаціонарі) від інфаркту міокарда у порівнянні з 2015 роком. Такі висновки зробили фахівці Асоціації інтервенційних кардіологів України на основі даних «Реєстру Перкутанних Коронарних Втручань» («Реєстр ПКВ») . В Асоціації також зазначають, що це перше зниження цього показника за останнє десятиліття.

Позитивних змін вдалося досягти у Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській (разом з Києвом), Львівській, Одеській, Полтавській, Черкаській, Харківській та Херсонській областях, тобто саме в тих регіонах, де  розпочато впровадження нової системи надання допомоги на основі сучасних технологій в центрах, оснащених новим агіографічним обладнанням. Серед основних причин – стратегічний фокус держави на впровадження стентування та розвиток мережі кардіологічних (реперфузійних) центрів. До речі, в самих цих центрах показник летальності в 2,7 рази нижчий за середній по Україні (4,6% проти 12,5% відповідно) у 2017 році.

За 2017 рік лікарям України вдалося врятувати на 420 життів більше, ніж у 2015 році. Нові технології, які запроваджено в кардіологічних (реперфузійних) центрах, рятують життя пацієнтів, які раніше гинули через недостатню технічну оснащеність медичних закладів і відсутність сучасної системи надання допомоги.

«420 додатково врятованих життів – це багато, адже кожна людина має значення. Все це – перші результати у створенні нової системи лікування. Кількість перкутанних коронарних втручань в Україні (стентування) системно зростає. Якщо в 2015 році їх було лише 142 на 1 млн населення, то в 2017 році цифра збільшилась до 220 на 1 млн населення, а це означає ще більше врятованих життів українців, – коментує Максим Соколов, доктор медичних наук, член правління «Асоціації інтервенційних кардіологів України». – Останніми роками ми не тільки за допомогою держави розвиваємо мережу реперфузійних центрів, але й активізували інформаційну кампанію «Рятуємо серця України», в рамках якої розповідаємо людям про симптоми інфаркту та необхідність викликати швидку негайно, щоб збільшити свої шанси на успішне лікування. Вперше з початку реєстрового спостереження за пацієнтами ми можемо говорити про покращення показників протягом останніх трьох років».